Σουτζής: “Πήραμε μία κομβικής σημασίας νίκη”

Κομβική χαρακτήρισε τη νίκη της ομάδας του στις δηλώσεις του στο Primesport.gr ο Μανώλης Σουτζής

Ο Αλμυρός επέστρεψε στις επιτυχίες επικρατώντας με σκορ 0-1 του Μοσχάτου εκτός έδρας.

Μετά την λήξη της αναμέτρησης ο τεχνικός της ομάδας του Γαζίου, Μανώλης Σουτζής, μίλησε στο Primesport.gr τονίζοντας ότι η ομάδα του πήρε μία κομβική νίκη.

Αναλυτικά τα λεγόμενα του Μανώλη Σουτζή:

“Πήραμε μία κομβική νίκη σε ένα πολύ σημαντικό ματς, όπως είχα πει και σε δηλώσεις μου πριν το παιχνίδι. Κάναμε ένα πολύ καλό ματς και ίσως το 0-1 να είναι φτωχό.

Στο πρώτο ημίχρονο κάναμε ένα από τα καλύτερα μας παιχνίδια και πρώτα ημίχρονα και μπορούσαμε να βάλουμε και άλλο γκολ.

Στο δεύτερο μέρος το πρώτο τέταρτο χάσαμε κάπως τον ρυθμό μας, όμως στο τελευταίο κομμάτι του ματς ανεβάσαμε και πάλι την απόδοση μας και θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει κάποιο γκολ.

Να μην μείνουμε σε αυτή την νίκη και να δώσουμε συνέχεια στα τρίποντα και στις καλές εμφανίσεις.”