Σπουδαία νίκη στην πορεία προς τον τίτλο για τον Ζαρό!

Πολύ μεγάλη επικράτηση για την ομάδα του Ζαρού

Ο Ζαρός κατάφερε και πήρε σημαντικό τρίποντο με σκορ 1-2 στην έδρα του Αλόγου Μαλεβιζίου και να διατηρήσει την διαφορά από την 2η Ανάληψη στους 4 βαθμούς σχετικά με την μάχη για τον τίτλο.

Σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες ο Ζαρός εκμεταλλεύτηκε τις στιγμές του και έφυγε με ένα σπουδαία τρίποντο.

Στο 25′ με πέναλτι ο Ζαρός πήρε το προβάδισμα με τον Κοτζαδάκη και έτσι πήγε προηγούμενος στα αποδυτήρια με σκορ 0-1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν με στόχο να αντιδράσουν και το κατάφεραν μόλις στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου μέρους να φτάσουν στην ισοφάριση με το αυτογκόλ του Λυκούδη, όμως ο ίδιος παίκτης βρήκε το σωστό τέρμα αυτή την φορά πέντε λεπτά αργότερα και με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Σαριδάκη έκανε το 1-2 για τον Ζαρό!

Στα εναπομείναντα λεπτά ο Ζαρός διαχειρίστηκε το υπέρ του σκορ και έτσι έφτασε σε ένα σπουδαίο διπλό.

Άλογο Μαλεβιζίου: Ζερβός, Γκούφας, Βραχασωτάκης, Ζερβός Ν.,  Σερλιδάκης, Δίπλας, Μανουσάκης, Πυτικάκης, Παρασύρης, Γκιαουράκης, Φουκάκης

Ζαρός: Λιουδάκης, Αλπαντάκης Ε.,  Κοκορέλιας, Καπιζιώνης, Κοτζαδάκης, Λυκούδης, Παπαδοβασιλάκης (85′ Αλπαντάκης Σ.), Φραγκιαδουλάκης Κ., Κάτελας, Σαριδάκης Ν., Γιατρομανωλάκης (60′ Καλεμάκης)