Στεφανής: “Είπαμε τα λάθη μας στα αποδυτήρια και μπήκαμε καλύτερα στην επανάληψη”

Οι δηλώσεις Στεφανή μετά την νίκη επί του Δωριέα

Σε μία ακόμη επικράτηση οδηγήθηκε η ομάδα του Πήγασου στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι με σκορ 4-0 κόντρα στον Δωριέα και συνεχίζει την ανοδική της πορεία με τον Κώστα Στεφανή στον πάγκο.

Ο προπονητής του Πήγασου μίλησε στο Primesport.gr για την νέα αυτή νίκη που πέτυχε η ομάδα του με την αλλαγή της εικόνας της στην επανάληψη αλλά και για το ντέρμπι που ακολουθεί το Σάββατο.

Αναλυτικά τα λεγόμενα του Κώστα Στεφανή:

“Δεν ξεκινήσαμε καλά το πρώτο ημίχρονο. Ο αντίπαλος μας απείλησε και λόγω κακών καιρικών συνθηκών δεν βοηθηθήκαμε πολύ.

Ευτυχώς όμως ήρθε το γκολ την κατάλληλη στιγμή στο 40′ και έτσι πήγαμε στα αποδυτήρια με το 1-0.

Είπαμε τα λάθη μας στα αποδυτήρια, τι πρέπει να βελτιώσουμε, γίνανε και εσωτερικές αλλαγές και έτσι μπήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο πολύ καλύτερα και έτσι ήρθε το 4-0 που μας δόθηκαν δύο ακόμα ευκαιρίες αλλά δεν της αξιοποιήσαμε για μεγαλύτερο σκορ.

Τώρα έχουμε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι και θεωρώ θα είναι ένα πολύ καλό ντέρμπι το Σάββατο που θα δουλέψουμε πολύ αυτή την εβδομάδα γι’ αυτό.”