Στεφανής: “Τα παιδιά κατέθεσαν ψυχή”

Δείτε τις δηλώσεις του Κώστα Στεφανή στο Primesport.gr

Την πρώτη του νίκη στον πάγκο του Πήγασου πανηγύρισε ο Κώστας Στεφανής στο ντεμπούτο του κόντρα στον ΟΦΑΜ με σκορ 1-2.

Μετά την λήξη της αναμέτρησης ο νέος τεχνικός του Πήγσσου μίλησε στο Primesport.gr τονίζοντας ότι είναι πολύ ευχαριστημένος από τους ποδοσφαιριστές του, οι οποίοι κατέθεσαν την ψυχή τους στο γήπεδο για να έρθει η νίκη.

Αναλυτικά τα λεγόμενα του Κώστα Στεφανή μετά την πρώτη νίκη του στον πάγκο του Πήγασου:

“Μπήκαμε πολύ δυνατά στο ματς. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε την υπέροχη, από μια αδράνεια της άμυνας κάναμε το πέναλτι, αλλά δεν είχαμε απειληθεί καθόλου.

Δεν τα παρατήσαμε, δεν έπεσε η ψυχολογία της ομάδα, το αντίθετο, πιέζαμε και έτσι απαντήσαμε άμεσα, μετά από 10 λεπτά.

Το ίδιο σε όλο το πρώτο ημίχρονο που κερδίσαμε φάουλ από πλάγια και γκολ του Μπουμπάκη και κάναμε το 1-2 απαντήσαμε άμεσα και περάσαμε μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο μπήκαμε καλά όχι όσο το πρώτο. Στο 80′ μας πίεσαν πολύ αλλά τα παιδιά κατέθεσαν ψυχή.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος είχαμε ευκαιρίες πολλές αλλά δεν τις αξιοποιήσαμε.

Θα δουλέψουμε πάνω σε αυτά και να τις βελτιωθούμε.”