“Τεσσάρα” και πρόκριση στον τελικό Κρήτης για το ΓΕΛ Γαζίου!

Αποδίδοντας στο δεύτερο ημίχρονο πολύ καλό ποδόσφαιρο το ΓΕΛ ΓΑΖΙΟΥ επικράτησε με 4-1 το 2ο ΓΕΛ Αγίου Νικολάου και προκρίθηκε στον τελικό Κρήτης όπου θα αντιμετωπίσει την προσεχή Τρίτη στο στάδιο του Γάλλου το ΕΠΑΛ Ρεθύμνου στις 11.00 π.μ.

Στο 4΄ ο Τραυλός βγήκε τετ α τετ αλλά πλάσαρε στα χέρια του Κότσι.

Στο 9΄ ήρθε η απάντηση του ΓΕΛ Γαζίου με το Δάρλα απο κοντά να μην μπορεί να νικήσει το Ντερβίση, ενώ το δεύτερο σουτ απέκρουσε αμυντικός πάνω στη γραμμή του τέρματος.

Στο 16΄ σουτ του Τσελεγγίδη απο καλή θέση απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

Στο 23΄ ωραία ανάπτυξη του ΓΕΛ Γαζίου κατέληξε σε σουτ του Μερκούρη απο ευνοϊκή θέση αουτ.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου το ΓΕΛ Γαζίου σκόραρε αμέσως όταν ο Σταυρόπουλος με δυνατό σουτ μέσα απο την περιοχή έγραψε το 1-0.

Μεγάλη ευκαιρία στο 38΄ για τον Άγιο Νικόλαο με το σουτ του Χατζηράι από καλή θέση να φεύγει αουτ.

Στο 42΄ απο ενέργεια του Τσελεγγίδη από αριστερά ο Παντερής με σουτ απο το ύψος του πέναλτι έκανε το 2-0.

ΦΩΝΗ ΚΥΚΛΟΣ 300×250
Στο 44΄ κάθετη πάσα του Παντερή στο Σταυρόπουλο πρόλαβε με σωτήρια έξοδο και έδιωξε ο Ντερβίσης.

Στο 48΄ ο Άγιος Νικόλαος ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Τραυλό μέσα στην περιοχή.

Στο 53΄ έξοχη ενέργεια και μεταβίβαση του Σταυρόπουλου στον Δάρλα που σούταρε ψηλά άουτ απο θέση για γκολ.

Στο 59΄ απο σέντρα του Καλαιτζάκη ο Σταυρόπουλος με εξ επαφής κεφαλιά πέτυχε το 3-0.

Στο 61΄ ο Φραγκιαδάκης με πολύ ωραίο συρτό σουτ μείωσε 3-1 για το ΓΕΛ Αγίου Νικολάου.

Στο επόμενο λεπτό ο μεγάλος πρωταγωνιστής για το ΓΕΛ Γαζίου Σταυρόπουλος με καταπληκτική προσπάθεια και φανταστικό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

ΓΕΛ ΓΑΖΙΟΥ: Κότσι, Καλαιτζάκης, Φραγκούλης, Κράστα, Μερκούρης, Σωμαράκης, Δάρλας, Σταυρόπουλος, Παντερής, Τσελεγγίδης, Σέχου

Αγωνίστηκαν και οι Αλεξανδράκης, Τσαλόπουλος, Δεσύπρης, Ρεμυδιανάκης, Κωστάκης και Πατελάρος

ΓΕΛ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ: Ντερβίσης, Πάγκαλος, Χαλκιαδάκης, Ντεμίρι, Τραυλός, Χατζηράι, Βάρδας, Ζερβογιάννης, Υσχιρόπουλος, Τζανάκης, Φραγκιαδάκης

Πηγή: fonimaleviziou.gr