“Τεσσάρα” και συνέχεια στις επιτυχίες για Κόροιβο!

Μία ακόμη σημαντική νίκη για Κόροιβο

Την τρίτη του συνεχόμενη νίκη πανηγύρισε στο πρωτάθλημα ο Κόροιβος επικρατώντας με σκορ 1-4 στην έδρα των Νέων Αλμυρού!

Στο 13′ οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με τον Μανιώρο με σουτ!

Η απάντηση των γηπεδούχων όμως δεν άργησε να έρθει και με σουτ του Βιτσαξάκη έφεραν το ματς στα ίσα πέντε λεπτά αργότερα!

Οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 34′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μανιουδάκη!

Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-2!

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι θέλησαν να “καθαρίσουν” την νίκη και έτσι στο 55′ ο Κόροιβος έφτασε και στο 1-3 με τον Γρινιεζάκη!

Το τελικό 1-4 των φιλοξενούμενων διαμόρφωσε ο Σαφάρ με κεφαλιά στο 80′ χωρίς να αλλάξει κάτι στα εναπομείναντα λεπτά!

Νέοι Αλμυρού: Σταυρουλάκης, Καλλιάρος, Γρινιεζάκης, Μουρτζάκης, Βιτσαξάκης, Σταγάκης, Τσικανδυλάκης, Πεδιαδιτάκης, Μπερτράν, Παπαδάκης, Μαυρογιάννης

Κόροιβος: Ζερβός, Στειακάκης, Μανιουδάκης, Ανδριανάκης, Μπέρκης, Καβάτζης, Σαφάρ, Αντωνακάκης, Σχοιναράκης, Μανιώρος, Ψυχογιός