Τιτομιχελάκης: “Τα παιδιά έδειξαν ιδιαίτερο ψυχισμό και δυναμισμό”

Δείτε αναλυτικά τις δηλώσεις του τεχνικού των Νέων Αλμυρού

Αναφερόμενος στο παιχνίδι της Κυριακής με την πρωτοπόρο Τύλισο, στο οποίο οι Νέοι Αλμυρού αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1, ο προπονητής της ομάδας των Νέων Αλμυρού, Λεωνίδας Τιτομιχελάκης, προχώρησε στην εξής δήλωση:

“Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα η οποία βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας και μάλιστα διεκδικεί και το πρωτάθλημα στην κατηγορία μας.

Καταφέραμε με πολύ καλό ποδόσφαιρο, ειδικά στο α’ ημίχρονο, να προηγηθούμε και μάλιστα θα μπορούσαμε αν ήμασταν πιο προσεχτικοί να διευρύνουμε το δείκτη του σκορ.

Στο β’ ημίχρονο ο αντίπαλος ισοφάρισε με ένα πέναλτι και από εκεί και πέρα η αποβολή του Τζαγκαράκη μας άφησε με 10 παίκτες για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα, γύρω στα 30-40 λεπτά μαζί με τις καθυστερήσεις που κρατήθηκαν στο τέλος.

Τα παιδιά έδειξαν ιδιαίτερο ψυχισμό και δυναμισμό και αυτό δίνει πολύ μεγάλη αξία στο βαθμό που πήραμε. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου και καλή συνέχεια στην ομάδα της Τυλίσου”