«Τούμπαρε» τον Ατρόμητο και πήρε τη νίκη η Κ19 του ΟΦΗ!

H K19 του ΟΦΗ πήρε τη νίκη με ανατροπή κόντρα στον Ατρόμητο για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Stoiximan Super League.

Η ομάδα του Μανώλη Πατεμτζή βρέθηκε πίσω στο σκορ, ωστόσο είχε τα ψυχικά αποθέματα και με τους Πιστικό και Φανουράκη έφτασε στην ανατροπή για το τελικό 2-1.

Στο 12ο λεπτό οι Περιστεριώτες άνοιξαν το σκορ με πέναλτι, όμως ο ΟΦΗ κατάφερε να ισοφαρίσει πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια, με τον Φανουράκη στο 40′ να κάνει το σουτ, τον τερματοφύλακα του Ατρομήτου να αποκρούει και τον Πιστικό που βρέθηκε στο σωστό σημείο την κατάλληλη στιγμή, να σκοράρει παίρνοντας το ριμπάουντ.

Η ανατροπή για τον Όμιλο ήρθε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους, όταν μετά από όμορφο συνδυασμό, η μπάλα έφτασε στα πόδια του Φανουράκη, ο οποίος με μονοκόμματο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 στο 54′.

ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Καλαφάτης, Σεχού, Μπλίντο, Χότζα, Μερκούρης, Ζαχαριουδάκης, Φανουράκης, Πορτοκαλίδης, Φαϊτάκης, Αδαμάκης, Πιστικός