Το “γύρισε” στην επανάληψη και πανηγύρισε ένα σημαντικό διπλό το Λίντο!

Μεγάλη ανατροπή στην επανάληψη για το Λίντο στην έδρα του Αλόγου Μαλεβιζίου

Τι και αν οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς με γκολ από τα… αποδυτήρια οι φιλοξενούμενοι χρειάστηκαν την ανάπαυλα του ημιχρόνου για να συνέλθουν και να μπουν στην επανάληψη ακόμη πιο συγκεντρωμένοι και αποφασισμένοι για την νίκη, την οποία πέτυχαν με μεγάλη ανατροπή από 1-0 σε 1-3 με τρία τέρματα στην επανάληψη!

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Κεβάνι, Μαυρής και Βαρδάκης, ενώ το Λίντο είχε και χαμένο πέναλτι στο 1-1 με τον Μαυρή.

Από την άλλη το Άλογο Μαλεβιζίου αν και ξεκίνησε ιδανικά το ματς με γκολ του Βραχασωτάκη στο 3′ δεν κατάφερε να έχει ανάλογη συνέχεια στο ματς και έμεινε μακριά από το θετικό αποτέλεσμα.

Το Άλογο Μαλεβιζίου μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 3′ με σουτ του Βραχασωτάκη πήρε προβάδισμα στο σκορ.

Στο 48′ ο Κεβάνι έφερε το παιχνίδι στα ίσα για το Λίντο και μάλιστα ο Μαυρής έχασε μοναδική ευκαιρία να φέρει τούμπα το παιχνίδι με πέναλτι στο 52′, όμως ο Ζερβός δεν τον άφησε να παραβιάσει την εστία του και μπλόκαρε την μπάλα!

Στο 63′ ο Μαυρής εξιλεώθηκε με προβολή μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα διαμορφώνοντας το 1-2!

Δέκα λεπτά αργότερα ο Βαρδάκης έκανε και το 1-3 για τους φιλοξενούμενους!

Άλογο Μαλεβιζίου: Ζερβός Μ., Ζερβός Ν., Παρασύρης, Φουκάκης, Περάκης, Μανουσάκης, Πυτικάκης, Γιαννακάκης, Βραχασωτάκης, Κάββαλος, Γκιαουράκης

Λίντο: Καργάκης, Φρέσκος, Λούκα, Αδαμάκης, Αποστολίδης, Τζιράκης, Κεβάνι, Παπάζογλου, Βαρδάκης, Μαυρής, Δασκαλάκης