«Τρίποντο» με Φουκαράκη για τον ΑΟΑΝ, 1-0 το Μοσχάτο

Σε ένα ματς με λιγοστές φάσεις, ο ΑΟΑΝ κατάφερε να πανηγυρίσει ακόμα μία νίκη επικρατώντας με 1-0 του Μοσχάτου, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα, το οποίο χάρισε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του Αντώνη Ανδρουλάκη πέτυχε ο Φουκαράκης στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου.

Στο 15′ απείλησε για πρώτη φορά ο ΑΟΑΝ με το σουτ του Μηνά από διαγώνια θέση δεξιά με τον Τσάκαλο να αποκρούει. Στο 17′ ο Παυλάκης δοκίμασε ένα σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής αναγκάζοντας τον Γιαγκιόζη να αποκρούσει. Στο 29′ νέο σουτ από τον Παυλάκη από πλάγια θέση άουτ.

Το γκολ για τους Αγιονικολιώτες ήρθε στο 55′ με κεφαλιά του Φουκαράκη κάνοντας το 1-0.

Με αυτή τη νίκη (6η φετινή) ο ΑΟΑΝ έφτασε τους 23 βαθμούς και βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας.

ΑΟΑΝ: Γιαγκιόζης, Τσανάι, Πιθαρούλης, Δολαψάκης, Πλουσής, Χύσι, Κίτος, Φουκαράκης, Μποτέ (68′ Λίτσκας), Μηνάς (90′ Αλεξάκης), Μελισσόπουλος (89′ Νοκάι)

ΜΟΣΧΑΤΟ: Τσάκαλος, Σταύρου, Σιμονιάν (65′ Ποιμενίδης), Ξενιτόπουλος, Ανδρίκος, Καττίδης (46′ Χαλβατζίδης), Βαλμάς, Λάμπρου, Παυλάκης, Πασαλίδης, Τζορτζάτος