Δεν είχε νικητή το ντέρμπι στο Ασήμι – Μοιρασιά σε γκολ και βαθμούς

Από ένα ημίχρονο η κάθε ομάδα και ισοπαλία στο Ασήμι

Το πρώτο ημίχρονο άνηκε στην Τύλισο που πέτυχε το γκολ και είχε και τις μεγαλύτερες ευκαιρίες να πετύχει και άλλο, ενώ στην επανάληψη το Ασήμι πήρε τα ηνία έχασε πέναλτι, ισοφάριση, ενώ είχε και άλλες καλές στιγμές να πετύχει και δεύτερο τέρμα.

Στο τέλος η Τύλισος “άγγιξε” το γκολ της νίκης στις καθυστερήσεις αλλά αυτό δεν ήρθε και το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Τύλισο χάθηκε στο 12′ όταν ο Μαυρομάτης με σουτ σημάδεψε το δοκάρι!

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 25′ με το πλασέ του Μιχελουδάκη μετά από πάσα του Αμαραντίδη.

Εκτός από το δοκάρι και το γκολ οι πρωτοπόροι είχαν καλές στιγμές και με τους Μιχελουδάκη και Μανιουδή στο πρώτο μέρος χωρίς να αλλάξει όμως το 0-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το Ασήμι βελτίωσε πάρα πολύ την εικόνα του και κέρδισε πέναλτι ο Στεφανάκης ανέλαβε την εκτέλεση στο 60′, όμως ο Τσαχάκης απέκρουσε την μπάλα και διατήρησε το 0-1!

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και έψαξαν το γκολ της ισοφάρισης, το οποίο και τελικά βρήκαν στο 75′ με σουτ του Ξαγοραράκη.

Μετά το γκολ δεν άλλαξε κάτι με το 1-1 να παραμένει μέχρι το τέλος και τους δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι φιλοξενούμενοι έχασαν μοναδική ευκαιρία να πάρουν το παιχνίδι στις καθυστερήσεις με σουτ του Παγκαλάκη, που απέκρουσε ο τερματοφύλακας και στην συνέχεια η μπάλα πήγε στο δοκάρι.

Ασήμι: Κασμερίδης, Ξαγοραράκης, Μακράκης, Χατζηπαυλίδης, Αντωνάκης, Μακράκης Γ. (67′ Χατζηκωνσταντάκης), Μασέλης (25′ λ.τρ. Βισκαδουράκης), Ντρομπονίκου, Σφακιανάκης, Στεφανάκης (85′ Οικονομάκης), Ψωμάς

Τύλισος: Τσαχάκης, Αργυρούδης, Μαματζάκης, Παπάζογλου, Σαμαριτάκης, Μανιουδής (63′ Μανιουδής), Μάτσα, Ξυλούρης (65′ Παγκαλάκης), Αμαραντίδης, Μαυρομάτης (55′ Σαβοϊδάκης), Μιχελουδάκης