Από ένα γκολ και έναν βαθμό Τύλισος και ΕΓΟΗ

Χωρίς νικητή έληξε το Τύλισος – ΕΓΟΗ

Μπορεί ο ΕΓΟΗ να προηγήθηκε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 90′ με τον Μιχελουδάκη με αποτέλεσμα το τελικό σκορ να είναι 1-1 στο Τύλισος – ΕΓΟΗ και να μην υπάρξει νικητής με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό.

Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 45′ ο Κέσκος έβαλε μπροστά τον ΕΓΟΗ με αποτέλεσμα το σκορ του ημιχρόνου να είναι το 0-1!

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έψαξαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν και τελικά τα κατάφεραν λίγο πριν το τέλος του παιχνιδού με τον Μιχελουδάκη!

Πιο συγκεκριμένα στο 90′ ο Μιχελουδάκης έφερε το ματς στα ίσα για τους γηπεδούχους διαμορφώνοντας το τελικό 1-1!

Πέραν από τα γκολ χάθηκαν πολλές καλές ευκαιρίες στο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες με μεγαλύτερες στιγμές εκείνες των Αμαραντίδη και Βαρούχα χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα.

Τύλισος: Τσαχάκης, Αργυρούδης, Ευριπίδου, Μαματζάκης (46′ Μυκωνιάτης), Παπάζογλου, Μανιουδής, Μάτσα, Ταβουλαρέας (46′ Αμαραντίδης), Βανγκέλι, Ελευθεράκης (68′ Σαβουιδάκης), Μιχελουδάκης

ΕΓΟΗ: Αγγελιδάκης, Κέσκος, Ντάγκινης (77′ Χουστουλάκης), Ξυλούδης, Τριανταφύλλου, Χριστοφής, Αουγκλέν, Βαρούχας, Μανουσάκης, Νεζίρι, Σακλαμάκης