Ισοπαλία χωρίς τέρματα στους Βόρρους

Μοιράστηκαν από ένα βαθμό Φαιστός και Μοχός

Μετά από ένα παιχνίδι με αρκετή ένταση Φαιστός και Μοχός δεν κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα με αποτέλεσμα το 0-0 να μείνει μέχρι το τέλος και οι δύο ομάδες να μοιραστούν από ένα βαθμό.

Ο Μοχός απείλησε για πρώτη φορά στο ματς μόλις στο 3′ με τον Μιχελακάκη να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων!

Με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου ο Κεφάκης βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ αλλά δεν κατάφερε ούτε εκείνος να σκοράρει.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Σκουλούδης απείλησε εκ νέου για τον Μοχό, όμως ο Σταυρουλάκης ήταν σε ετοιμότητα και απομάκρυνε τον κίνδυνο.

Στην επόμενη φάση η Φαιστός απείλησε με την σειρά της για πρώτη φορά με τον Καρταλιανάκη να χάνει τετ-α–τετ.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Άλλα έχασε και εκείνος τετ-α-τετ για τους γηπεδούχους!

Στο 35′ ήταν η σειρά του Σούρσου να απειλήσει αλλά και πάλι ο τερματοφύλακας της Φαιστού του είπε “όχι”.

Η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους άνηκε στην Φαιστό με το σουτ του Γρηγορράκη να απομακρύνεται από τους αμυνόμενους.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 62′ η Φαιστός “φωνάζει” για μία φάση στην οποία ο Γρηγοράκης πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα και ουσιαστικά ήταν δίπλα στο 1-0, όμως ο διαιτητής σταμάτησε την φάση για επιθετικό φάουλ.

Στο 70′ ο Μοχος απείλησε με τον Παπουτσάκη, ο οποίος έκανε ένα σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ.

Η τελευταία καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους χάθηκε και πάλι από τον Σούρσο στο 90′, όμως ούτε τότε βρήκε ο Μοχός το γκολ της νίκης που έψαχνε με αποτέλεσμα το 0-0 να μείνει μέχρι το τέλος με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό.

Φαιστός: Σταυρουλάκης, Κιούπι (90′ Γιεναρακης), Καραπάσαρλης, Παπαδάκης Σ., Γκερεδάκης, Παπαδάκης Γ., Σκαντζάκης, Παπαδάκης Δ., Γρηγοράκης, Καρταλιανάκης (46′ Μαυρογιαννάκης), Άλλα (80′ Φραγκιαδάκης)

Μοχός: Μουτζούρης, Παπουτσάκης, Διαμαντάκης, Γκαρής, Κεφάκης, Σκουλούδης (31′ λ.τρ. Κίσσας), Σούρσος, Ποντίκαλης (60′ Μίχος), Διαμαντάκης (60′ Τσερκέζι), Μιχελάκης, Μηλάκης