Νίκησε και έπιασε κορυφή η Φαιστός!

Νέο τρίποντο και πρώτη θέση για την Φαιστό

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πανηγύρισε η Φαιστός, η οποία επικράτησε με σκορ 3-1 του Δωριέα στου Βόρρους, προσπέρασε τον Μοχό και πλέον με παιχνίδι περισσότερο βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι εκτός από τα τρία τέρματα είχαν και δύο δοκάρια σε ένα ματς που είχε πολύ μεγάλο ενδιαφέρον με τέσσερα, τέρματα, δύο δοκάρια και δύο πέναλτι!

Η Φαιστός ήταν η ομάδα που είχε την υπεροχή στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης την οποία όμως δεν μπόρεσε να μετουσιώσει σε κάποιο τέρμα καθώς δεν είχε την τύχη με το μέρους της καθώς είχε δύο δοκάρια  με τους Σκαντζάκη και Παπαδάκη!

Ούτε ο Δωριέας βρήκε κάποιο τέρμα στις δικές του στιγμές με αποτέλεσμα το 0-0 να μείνει μέχρι την ανάπαυλα.

Η τύχη που είχε γυρίσει την πλάτη στην Φαιστό στο πρώτο μέρος ήταν με το μέρος της στο 65′ όταν και οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με αυτογκόλ του Ανδριανάκη!

Σαν να μην έφτανε αυτό δύο λεπτά αργότερα η ομάδα των Βόρρων έκανε δύο τα τέρματα της με την κεφαλιά του Ντόκο μετά από φάουλ του Στέλιου Παπαδάκη!

Στο 83′ ο Δωριέας κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Εργαζάκης μειώνοντας σε 2-1.

Τρία λεπτά αργότερα ο Φραγκιαδάκης με νέο πέναλτι αυτή την φορά για την Φαιστό κάνει το 3-1 και δίνει εκ νέου μαξιλαράκι ασφαλείας στην γηπεδούχο ομάδα, η οποία το κράτησε μέχρι το τέλος, πήρε το τρίποντο και ανέβηκε στην κορυφή!

Φαιστός: Γρηγοράκης Α., Νικηφοράκης, Σκαντζάκης, Καρταλιανάκης, Παπαδάκης Σ., Ντόκο, Νικολιδάκης, Παπαδάκης Γ., Παπαδάκης Α., Γρηγοράκης Ι., Γκερεδάκης

Δωριέας: Ζερβός, Χριστοδουλάκης, Νικολακάκης, Μαζιτζής, Βογιαντζάκης, Ανδριανάκης, Τζιμπιμπάκης, Εργαζάκης, Μποΐνι, Ζωγραφάκης, Αουίντα