Ο Καρκανάκης έστειλε το Λίντο στην επόμενη φάση!

Με γκολ του Καρκανάκη το Λίντο πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, που οδηγήθηκε στην παράταση το Λίντο κατάφερε στο 120′ να ολοκληρώσει την ανατροπή και να πανηγυρίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Η Φαιστός άνοιξε το σκορ στο 23′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φραγκιαδάκη, όμως το Λίντο έφερε το ματς στα ίσα πριν το ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 40′ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαυρή.

Στην επανάληψη δεν είδαμε πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες με αποτέλεσμα το 1-1 να παραμείνει ως το τέλος και το ματς να οδηγηθεί στην παράταση.

Εκεί οι δύο ομάδες είχαν από μία μεγάλη φάση με Γρηγοράκη και Κώττα, με τον πρώτο μάλιστα να σημαδεύει το δοκάρι μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα!

Και εκεί που όλα έδειχναν ότι θα οδηγηθούμε στα πέναλτι ο Καρκανάκης με ένα πολύ καλό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, έκανε το 2-1 και η ομάδα του πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού!

Λίντο: Κλάδος, Ξυστράκης (65′ Περάκης), Λούκα (75′ Διακάκης), Κάββαλος, Κυριακάκης (95′ Μπορμπουδάκης), Αδαμάκης, Σπανουδάκης (65′ Παπαδάκης), Τσαλόπουλος (75′ Κομνηνός), Μαυρής, Κατσαρός (65′ Κώττας), Καρκαμάκης

Φαιστός: Γρηγοράκης, Καρταλιανάκης, Γρηγοράκης Α., Ντόκο, Νικολιδάκης (115′ Γεναράκης), Παπαδάκης Α., Γρηγοράκης Ι., Φιτσάκης, Φραγκιαδάκης, Κιουμουρτζάκης (65′ Γκερεδάκης), Παπαδάκης Ι.