Φιλική “επτάρα” του Πόρου στην Μινωική!

“Καταιγιστικός” μέχρι και στα φιλικά ο Πόρος

Με… φόρα από το πρωτάθλημα ο Πόρος επικράτησε με σκορ 7-1 της Μινωικής σε φιλικό που πραγματοποιήθηκε νωρίτερα σήμερα.

Η Μινωική πήρε το προβάδισμα με σκόρερ τον Πατσάκη στο 20′, με τον Πόρο να φέρνει το ματς στα ίσια στο πρώτο μέρος με τον Μέμμο με αποτέλεσμα το 1-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου, το οποίο είχε διάρκεια 35 λεπτά.

Στην επανάληψη ο Πόρος ήταν “καταιγιστικός” με τον Φρρόκου να κάνει το 2-1 και τον Μέμμο το 3-1 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Με την συμπλήρωση των 50 λεπτών ο Ξυλούρης έκανε το 4-1, ενώ σκόραραν και οι Φρρόκου, Νάκας και πάλι ο Μέμμος για το τελικό 7-1.

Από πλευρά της η Μινωική είχε δοκάρι στο 5-1 με τον Πατσάκη.

Πορος: Ιατράκης, Νάκας, Καλαϊτζάκης, Αυγουστάκης, Σημαιάκης, Μαγάκης, Μεχμετάϊ, Φρρόκου, Μέμμος, Ξυλούρης, Κομνηνός

Μινωική: Αμπατζής, Ρεμιδιανάκης, Καστελλιανάκης, Ανδρεαδάκης, Καραντινάκης, Φραγκούλης, Μαγάκης, Γιακουμάκης, Κουρουγκιαβούρης Μ., Κουρουγκιαβούρης Γ., Πατσάκης