Φιλική νίκη για τους Νέους Αλμυρού κόντρα στον Αετό Ανωγείων και… έπεται συνέχεια!

Συνεχίζουν με φιλικά παιχνίδια οι Νέοι Αλμυρού

Το πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣΗ ολοκληρώθηκε με τις καλύτερες εντυπώσεις για τους Νέους Αλμυρού όμως η δουλειά στο Γάζι δεν σταματά και συνεχίζονται οι προπονήσεις και τα φιλικά παιχνίδια, με το μυαλό πλέον στην επόμενη αγωνιστική περίοδο.
Χθες οι Νέοι Αλμυρού αντιμετώπισαν σε φιλικό παιχνίδι τον Αετό Ανωγείων επικρατώντας με 2-1.

Ήταν ένα καλό παιχνίδι, με τον Λεωνίδα Τιτομιχελάκη να χρησιμοποιεί όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεσή του.

Ο Αετός προηγήθηκε σε μία αντεπίθεση με σκόρερ τον Κανταρτζή και στη συνέχεια του α’ μέρους οι Νέοι Αλμυρού είχαν ευκαιρίες να ισοφαρίσουν με Τσαγκαράκη (δοκάρι), Μποάνγκα και Καναβάκη.

Στο β’ ημίχρονο οι Νέοι ανέβασαν κι άλλο τον ρυθμό τους, έβγαλαν αρκετά τρεξίματα και αφού ισοφάρισαν στο 70’ με τον Τσαγκαράκη μετά από συνεργασία με τον Καρτάκη, πήραν την φιλική νίκη με ένα εξαιρετικό γκολ του Επιτροπάκη.

Τα φιλικά παιχνίδια θα συνεχιστούν και την επόμενη εβδομάδα μετά τις εκλογές, με τον τεχνικό των Νέων Αλμυρού να βρίσκεται σε συζητήσεις με υποψήφιους αντιπάλους.