Πρώτη εντός έδρας νίκη για Χερσόνησο!

Μεγάλη νίκη και “σεφτέ” στα τρίποντα εντός έδρας για την Χερσόνησο “Palmera Beach”

Φτάσαμε στην 16η αγωνιστική για να δούμε την Χερσόνησο “Palmera Beach” να πανηγυρίζει την πρώτη της εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην επικράτηση με σκορ 3-1 κόντρα στην Βόνη, την οποία πλησίασαν στους δύο βαθμούς και πήραν ένα σημαντικό τρίποντο – “ανάσα” για την μάχη που δίνουν για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Στο 26′ η Χερσόνησος “Palmera Beach” πέτυχε το 1-0 με τον Μότσο να σκοράρει από φάουλ!

Στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου μέρους δεν άλλαξε κάτι με το 1-0 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην έναρξη της επανάληψης η Χερσόνησος “Palmera Beach” μπήκε με φόρα από το προβάδισμα του πρώτου μέρους και κατάφερε να φτάσει σε δεύτερο τέρμα μόλις στα πρώτα πέντε λεπτά του δεύτερου μέρους με την κεφαλιά του Χαρατσή!

Στο 73′ η Χερσόνησος “Palmera Beach” έφτασε και σε τρίτο τέρμα με σκόρερ τον Λούκας με δυνατό σουτ!

Το μόνο που κατάφερε λίγο πριν το φινάλε και πιο συγκεκριμένα στο 85′ με τον Ζερβάκη η Βόνη είναι να μειώσει σε 3-1, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Χερσόνησος: Λεοντιάδης, Ψωρογιάννης, Μηλάκης, Πολυμερίδης, Μότσο, Μαυρής, Λούκας, Χαρατσής, Ξυλούρης, Κάπε, Μπεν

Βόνη: Λάμπρου, Σφακιανάκης, Μυρωδιάς, Παπακώστας, Ζερβάκης, Δαγκωνάκης, Γριβάκης, Σκαρβελάκης, Αλεξίου, Σταυρακάκης, Βλάχος