Χορταστική ισοπαλία για την Κ17 του ΟΦΗ με τον Πανιώνιο (3-3)

Ισόπαλη με σκορ 3-3 αναδείχθηκε η Κ17 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Πανιωνίου στο γήπεδο του Καματερού, για την 7η αγωνιστική της 2ης φάσης του Ε’ ομίλου του πρωταθλήματος Super League K17.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 26ο λεπτό, με τον Παναγιωτάκη να πλασάρει εντός περιοχής.

Η ομάδα του ΟΦΗ όχι μόνο αντέδρασε άμεσα και έφτασε στην ισοφάριση στο 32’ με το δυνατό σουτ του Πατραμάνη, αλλά πήρε το προβάδισμα στο 42’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βιδιαδάκη.

Στο 70ο λεπτό ο Θεοχαρόπουλος εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το γύρισμα του Τερζή, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Μαθιουδάκη για το 2-2, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Πανιώνιος βρέθηκε και πάλι μπροστά στο σκορ, όταν ο Θωμάκος με κοντινή προβολή νίκησε τον γκολκίπερ της ομάδας του ΟΦΗ για το 3-2.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπλίντο με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

K17 ΟΦΗ: Μαθιουδάκης, Χαραλαμπάκης (60′ Νινιράκης), Μπεϊνάς (80′ Δεσποτόπουλος), Καλαϊτζάκης, Μπλίντο, Τσερεβελάκης (70′ Κωνσταντακόπουλος), Τακάκης, Βιδιαδάκης, Πατηράκης, Πατραμάνης (80′ Ντρέγκα), Καστελλιανάκης (60′ Τσελεγγίδης).