Χόρευαν στη βροχή οι παίκτριες του ΟΦΗ και κέρδισαν με 4-0 τον Οδυσσέα Μοσχάτου

Τα κορίτσια του ΟΦΗ, κέρδισαν τη βροχή και το πολικό ψύχος στον Κρουσώνα και επικράτησαν με το 4-0 επί του Λεοντικού για την 10η αγωνιστική της Α΄Εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Σταμάτη Μαματζάκη ανέβηκε εκ νέου στην 3η θέση της βαθμολογίας με 19 πόντους αφήνοντας πίσω στους 16 την Ολυμπιάδα Υμηττού που ηττήθηκε με 3-1 στο Μαρτινέγκο από τον Εργοτέλη

Πραγματικές ηρωίδες, οι παίκτριες και των δυο ομάδων, αγωνίστηκαν σε αντίξοες συνθήκες και κάτω απο δυνατή βροχή και στα 90 λεπτά του αγώνα.

Το σκορ για τον ΟΦΗ, άνοιξε η Kalaberova στο 18′, μετά απο ωραίο συνδυασμό με την Rybanska.

Στο 58′ τα κορίτσια του ΟΦΗ, έκαναν το 2-0 με την Πατερνά, ενώ στο 71′ η Rybanska ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 84′ η Αραβιάκη, έγραψε το τελικό 4-0.

Να σημειωθεί ότι στο ημίχρονοτα κορίτσια του ΟΦΗ, άλλαξαν τις φανέλες τους, λόγω της δυνατής βροχής.

ΟΦΗ (Μαματζάκης): Siejka, Κουκουλάκη, Πέιου, Τριβυζάκη, Αεράκη, Κυδωνάκη, Kαραλουκά, Kalaberova, Πατερνά, Κωνιωτάκη, Rybanska.

Επαιξαν και οι : Αραβιάκη, Χαμαλίδου, Παπακωσταντή, Μανιά.