Ο αδιάφορος ΑΟ Υπάτου καταδίκασε τον Ερμή στα Ζωνιανά

Καταδικαστική ήττα από την ΑΟ Υπάτου στις καθυστερήσεις γνώρισε ο Ερμής Ζωνιανών με 0-1 για την 32η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Μηνά Πίτσου ήθελε μόνο νίκη, προκειμένου να πλησιάσει τις θέσεις που οδηγούν στην σωτηρία, όμως έχασε και τον βαθμό της ισοπαλίας, καθώς ο Αλμπάνης στο 90′ +2′ σκόραρε και έδωσε το “διπλό” στην ομάδα της Θήβας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι απείλησαν με ένα σουτ του Ακουίνο στο 37′, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν κι αυτοί τις ευκαιρίες τους να ανοίξουν στο σκορ.

Στο ίδιο μήκος κύμματος και το δεύτερο ημίχρονο στα Ζωνιανά, με τον Ερμή να απειλεί ξανά με ένα σουτ του Μπαμπουλάκη στο 78′ και τον Μηνά Πίτσο να αναγκάζεται να τα παίξει όλα για όλα στα τελευταία λεπτά, προκειμένου η ομάδα του να βρει το γκολ της νίκης.

Αυτό δεν ήρθε ποτέ, με τον Α.Ο Υπάτου μάλιστα, να εκμεταλλεύεται τα μεγάλα κενά στην άμυνα του Ερμή, σκοράροντας με τον Αλμπάνη για το τελικό 0-1, στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα.