Ματσάρα με τρεις ανατροπές και νικητή τον Ρούβα στο Θραψανό!

Μία ματσάρα στην κυριολεξία πραγματοποιήθηκε στο Θραψανό με τον Ρούβα να παίρνει την φιλική νίκη επί του Ανθεστίωνα με 3-4.

Δεν είναι μόνο ότι το ματς είχε αγγλικό σκορ, αλλά και το γεγονός ότι συνέβησαν τρεις ανατροπές κατά τη διάρκεια του.

Η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη προηγήθηκε με τον Χρηστάκη, ωστόσο εκείνη του Νίκου Τσερεβελάκη κατάφερε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ με τους Ντέτσικα και Πρίφτη να σκοράρουν.

Στην επανάληψη ο Ανθεστίων έφερε ξανά το ματς σε ισορροπία με τον Κουρίνο, ενώ έφτασε στην δική του ανατροπή με αυτογκολ του Περιβολάρη έπειτα από σέντρα σουτ του Σαριδάκη.

Ωστόσο ο Ρούβας δεν είχε πει την τελευταία και έφτασε στην υπ’αριθμόν τρίτη ανατροπή του ματς. Αρχικά ο Απλαδάς με ισοφάρισε σε 3-3 και ο Πρίφτης με το δεύτερο του τέρμα στην αναμέτρηση έγραψε το τελικό 3-4.

Μία ματσάρα με τα όλα της στο Θραψανό, με τρεις ανατροπές και τους δύο έμπειρους τεχνικούς να ψάχνουν να διορθώσουν τα κακώς κείμενα και να κρατάνε τα καλά των συγκροτημάτων τους, έως ότου ξεκινήσει επίσημα η αγωνιστική περίοδος.