Ποδαρικό στις νίκες με εμφατικό τρόπο για την Παλιανή!

Ανώτερη και στα δύο ημίχρονα έφτασε στην πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα η Παλιανή

Το πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Παλιανή στην 3η αγωνιστική επικρατώντας με σκορ 4-0 των Καναρίων σε ένα παιχνίδι όπου ήταν ανώτερη καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και δεν είχε ιδιαίτερο πρόβλημα κόντρα στους φιλοξενούμενους.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν από την αρχή δυνατά στο ματς και μόλις στο δεκάλεπτο άνοιξαν το σκορ με τον Παντελίδη.

Σαν να μην έφτανε αυτό στο 35′ έκαναν δύο τα τέρματα τους με τον Φουντουλάκη Σ. με αποτέλεσμα να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια με σκορ 2-0.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι όσο αφορά την εικόνα του παιχνιδιού αλλά άλλαξε στο σκορ καθώς ο Φραγκεδάκης στο 65′ και ο Σπινθουράκης Ε. στο 70′ έκαναν το 4-0, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα καθώς δεν άλλαξε κάτι στα τελευταία λεπτά του ματς.

Παλιανή: Καραλής, Αργυρούδης, Σπινθουράκης Σ., Φουντουλάκης Σ., Φουντουλάκης Χ., Βιτσαράς, Κουντούρης, Μανιαδάκης, Παντελίδης, Σπινθουράκης Ε., Φραγκεδάκης

Κανάρια: Σταματάκης, Βγόντζας, Βρεττάκης, Μπατσέλλι, Τοψής, Βελλίνης. Βιδάκης, Κουντούρης, Μαυρογιάννης, Ντολλάνι, Πασπαράκης