Ισοπαλία με γκολ στην Αγία Βαρβάρα

Οι γηπεδούχοι μπορεί να προηγήθηκαν, όμως δεν κατάφεραν να κρατήσουν τη νίκη κόντρα στον Άγιο Δημήτριο

Η Αγία Βαρβάρα ήταν εκείνη που πήρε το προβάδισμα κόντρα στον Άγιο Δημήτριο, όμως παρά την υπεροχή της δεν κατάφερε να κρατήσει το τρίποντο με αποτέλεσμα να μοιραστεί έναν βαθμό με τους φιλοξενούμενους μετά το τελικό 1-1.

Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνη που μπήκαν δυνατά και ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Κοζορώνη Δ. στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως η απάντηση των φιλοξενούμενων δεν άργησε να έρθει με τον Κούπε να κάνει το 1-1 στο 25′.

Στην συνέχεια του πρώτου μέρους δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το 1-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Αγία Βαρβάρα πίεσε ακόμη περισσότερο ψάχνοντας το δεύτερο τέρμα που θα της έδινε εκ νέου το προβάδισμα χωρίς όμως να καταφέρει να το βρει με τον Άγιο Δημήτριο να διατηρεί το 1-1, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Αγία Βαρβάρα: Πελεκανάκης, Δουκιαντζάκης, Μαρής, Σκουλάς, Κοζορώνης Δ., Κουκλίδης, Σαμωνάκης, Αντωνακούδης, Γιαλυτάκης, Κοζορώνης Ν., Χατζηγεωργίου

Άγιος Δημήτριος: Γαλανάκης, Στρατηγάκης, Βιτσαξάκης, Γερομαρκάκης, Κατσαμάνης, Κούπε, Λουλεμέγια, Μάτσας, Μπελαδάκης, Παπαδάκης, Σερλιδάκης