Άνετο «τρίποντο» για τη Φαιστός

Η Φαιστός ήταν ανώτερη και επιβλήθηκε εύκολα με 4-0 του Δία.

Σε εξ’ αναβολής παιχνίδι της 1η αγωνιστικής, οι μεσαρίτες είχαν τον έλεγχο και έφτασαν χωρίς πρόβλημα στην επικράτηση.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 23’ με τον Σκαντζάκη, ενώ οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Πατσαδάκη. Μέσα σε δύο λεπτά, βέβαια, η Φαιστός έβαλε τις… βάσεις για το «τρίποντο», καθώς στο 43’ ο Νικολιδάκης και στο 44’ ο Γ. Παπαδάκης, πέτυχαν το 2-0.

Τα πάντα ουσιαστικά τελείωσαν στο 56’, όταν ο Σκαντζάκης, έπειτα από πάσα του Στ. Παπαδάκη «έγραψε» το 3-0. Έξι λεπτά αργότερα ο Στ. Παπαδάκης με πέναλτι ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ και το 4-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

Φαιστός: Σταυρουλάκης, Γρηγοράκης (81’ Νικηφοράκης), Κιουμουρτζάκης (87’ Ξ. Παπαδάκης), Γ. Παπαδάκης (70’ Φραγκιαδάκης), Νικολιδάκης (70’ Ντρέκα), Αντ. Παπαδάκης, Στ. Παπαδάκης, Σκαντζάκης, Ντόκο, Τσούπι, Άλλα.

Δίας: Μαστραντωνάκης, Γουργουλάς, Κοκοσάλης, Μπλεμμένος, Μπορμπουδάκης, Ρουμελιώτης, Σηφάκης, Παγωνάκης, Πατσαδάκης (60’ Λεμονιάς), Τσιριντάνης, Κεγιαδάκης.