Συνεχίζει την εντυπωσιακή προέλαση της η Ανάληψη 0-5 τον ΠΟΗ

Ακόμα μια μεγάλη νίκη για την ομάδα της Ανάληψης

Οι φιλοξενούμενοι πήραν μια ακόμα ευρεία σε έκταση νίκη επικρατώντας του ΠΟΗ με 0-5

Χαρακτηριστικό το γεγονός ότι οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Ανδριανάκη έχουν πετύχει σε τέσσερις αγώνες 19 τέρματα ενώ δεν έχουν δεχθεί κανένα.

Η κυριαρχία των φιλοξενούμενων ξεκίνησε από πολύ νωρίς με τον Κοζυράκη μόλις στο δεύτερο λεπτό με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κοκκινάκη να ανοίγει το σκορ.

Ο Κοζυράκης στο 11 διπλασίασε με σουτ τα τέρματα της Ανάληψης για να έρθει ο Μουντράκης στο 35 με σουτ να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 0-3.

Το 0-3 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου,

Στο ίδιο έργο θεατές και στην επανάληψη με τον Μουντράκη στο 47 να κάνει δύο τα προσωπικά του τέρματα και να διαμορφώνει το 0-4.

Το τελικό 0-5 έγινε με τον Κοζυράκη να σουτάρει έξω από την μεγάλη περιοχή και να στέλνει την μπάλα για πέμπτη φορά στα δίκτυα του ΠΟΗ.

ΠΟΗ (Παναγιώτης Λαδουκάκης): Ράδοβιτς, Σελαμάι, Παπάς, Κορνελάκης, Φουντουλάκης, Τσαγκαράκης, Τζιρίτας, Κακουλάκης, Λυραράκης, Τιγκίρης, Χαϊντίνι

Ανάληψη (Νίκος Ανδριανάκης): Σφύρλας, Κοζυράκης, Κοκκινάκης, Αργυρός, Περβολαράκης, Μονιάκης, Μιχελακάκης, Χαμαλάκης, Βλάχος, Μουντράκης, Μηλάκης