Σπουδαίο διπλό για το Λίντο επί της Φαιστού με… τεσσάρα και 2η θέση!

7η αγωνιστική  στην Α2 ΕΠΣΗ και η Φαιστός φιλοξένησε το Λίντο, όπου γνώρισε την ήττα με σκορ 2-4.

Το Λίντο προηγήθηκε στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Ορφανουδάκη που επιχείρησε κοντινό πλασέ. Στο 43΄το Λίντο πήρε αέρα δύο τερμάτων, καθώς ο Παπάζογλου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2 ενώ λίγο πριν τη λήξη του α’ μέρους (46′) ο Παπάζογλου εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών και σημείωσε το 0-3!

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 54′ με τον Άλλα Αρμπάν σε 1-3 όμως 4′ αργότερα ο Ορφανουδάκης ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 1-4 για την φιλοξενούμενη ομάδα. Η Φαιστός πάντως δεν παρέδωσε τα όπλα και μείωσε εκ νέου με τον Στέλιο Παπαδάκη στο 72ο λεπτό (2-4).

Αυτό το σκορ έμεινε ως το τέλος και το Λίντο κατέκτησε πολύ σημαντικό τρίποντο.

ΦΑΙΣΤΟΣ: Σταυρουλάκης, Γρηγοράκης, Σκαντζάκης, Κουγιουμτζάκης, Ντόκο, Παπαδάκης Σ., Φραγκιαδάκης, Άλλα, Ντρέκα, Νικολιδάκης, Μαυρογιαννάκης

ΛΙΝΤΟ: Μακριδάκης, Φρέσκος, Καρακωνσταντάκης, Γιακουμάκης, Παντζαρίδης, Αδαμάκης, Κεβάνι, Μουζουράκης, Μαυρής, Ορφανουδάκης, Παπάζογλου