Ισοπαλία με γκολ στο Μαρτινένγκο!

Έβαλαν από δύο τέρματα αλλά δεν υπήρξε νικητής στο Μαρτινένγκο

Τι και αν σημειώθηκαν τέσσερα τέρματα στο παιχνίδι δεν υπήρξε κάποιος νικητής ανάμεσα στον Εργοτέλη και την Δαμάστα.

Μπορεί οι γηπεδούχοι να προηγήθηκαν με δύο τέρματα όμως οι φιλοξενούμενοι απάντησαν και έφυγαν με τον βαθμό από το Μαρτινένγκο.

Στο 17′ ο Εργοτέλης κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Σφακιανάκη και σαν να μην έφτανε αυτό τέσσερα λεπτά μετά έκανε το 2-0 με τον Ντίσα.

Η απάντηση της Δαμάστας ήταν άμεση όμως καθώς ο Διακάκης με πέναλτι έκανε το 2-1 μόλις στο 23′!

Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου καθώς δεν άλλαξε κάτι μέχρι την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη η Δαμάστα μπήκε δυνατά και ισοφάρισε σε 2-2 με αυτογκόλ του Μερκουλίδη στο 47′!

Μετά το 2-2 και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να πετύχουν ένα τρίτο τέρμα που θα τους χάριζε την νίκη χωρίς όμως να το καταφέρουν με αποτέλεσμα το 2-2 να μείνει μέχρι το τέλος.

Εργοτέλης: Παπαδάκης, Παναγιωτάκης (46′ Μαυροειδής), Χότζα (80′ Κατσούρρι), Φαϊτάκης, Πλατοκούκης, Τβαούρι (80′ Φθενάκης), Σφακιανάκης, Κορνάρος, Μερκουλίδης, Τσαμαντιώτης, Ντίσα

Δαμάστα: Χατζηδάκης, Διακάκης (80′ Οικονομάκης), Πεταλάκης, Φραγκούλης, Αποστολάκης (87′ Κρεμιτσάς), Κόκκινος Ν., Κόκκινος Ι. (82′ Μηλλιαράκης), Ζερβάκης, Αδαμάκης (46′ Σκουλάς), Κατσαρός, Κόκκινος Α. (80′ Ρουμπάκης)