“Καθάρισε” με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Ζαρός!

Άμεση επιστροφή στις νίκες για τον Ζαρό

Το τρίποντο πανηγύρισε ο Ζαρός κόντρα στον Δία με σκορ 2-0 χάρις στα γκολ των Ξεκαρδάκη και Κοτζαδάκη, ένα σε κάθε ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και επέστρεψαν άμεσα στις επιτυχίες μετά την ήττα στο ντέρμπι κορυφής από την Ανάληψη.

Στο 35′ ο Ζαρός άνοιξε το σκορ με τον Ξεκαρδάκη και έτσι πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ του 1-0.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 75′ ο Κοτζαδάκης με κεφαλιά από την μικρή περιοχή μετά από κόρνερ του Κλαπάκη έκανε το 2-0 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα καθώς δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Ο Ζαρός εκτός από τα γκολ έχασε και αρκετές καλές στιγμές με τους Μποζατζίδη, Ξεκαρδάκη Κοτζαδάκη και Κλαπάκη.

Η καλύτερη στιγμή από πλευράς Δία ήρθε στις αρχές του δευτέρου μέρους με τον Κτενιαδάκη να μην καταφέρνει να σκοράρει από θέση τετ–α-τετ καθώς νικήθηκε από τον Λιουδάκη.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Κουτσαφτάκης έκανε το ντεμπούτο του στον Ζαρό σε αρχική ενδεκάδα μόλις στα 14 του χρόνια!

Ζαρός: Λιουδάκης, Γιατρομανώλακης (60′ Λεμονάκης), Αλμπαντάκης Ε., Κοκορέλιας, Σαριδάκης Κ., Καπιζιώνης, Λυκούδης (75′ Αλμπαντάκης Ν.), Κλαπάκης, Μποζαντζίδης (85′ Χαραλαμπάκης), Σαρίδακης Ν. (46′ Κοτζαδάκης), Ξεκαρδάκης Β. (85′ Παπαδοβασιλάκης)

Δίας: Μαστραντωνάκης, Βιτσαράς, Σηφάκης, Ρουμελιώτης, Γουργούλας, Κατσιμπρής, Μπλεμένος, Χριστιανίδης, Κτενιαδάκης, Τσιριντάνης, Κουτσαφτάκης