Χωρίς πρόβλημα το Λίντο

Ιδανικά μπήκε στο 2024 το Λίντο, που επικράτησε χωρίς πρόβλημα με 4-1 του Κοροίβου.

Η ομάδα του Κώστα Φιλοξενίδη ήταν ανώτερη από τον αντίπαλο και πήρε το «τρίποντο», με το οποίο βελτίωσε τη συγκομιδή του. Από την άλλη πλευρά, οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα, παρά την προσπάθεια τους.

Οι νικητές, μάλιστα, μπόρεσαν ουσιαστικά από το πρώτο κιόλας μέρος να βάλουν τις βάσεις για την επιτυχία… Στα μέσα του α’ ημιχρόνου ο Μαυρής άνοιξε το σκορ και λίγο πριν από το φινάλε του ο Γιακουμάκης σημείωσε με μακρινό σουτ το 2-0.

Στο 50’ ο Μαυρής «χτύπησε» και πάλι για το 3-0 και… έγειρε την πλάστιγγα ολοκληρωτικά υπέρ της ομάδας του. Οι ηττημένοι, βέβαια, μείωσαν προσωρινά με τον Μανιουδάκη στο 75’, όμως πέντε λεπτά αργότερα ο Μαυρής με το τρίτο του τέρμα «έγραψε» το 4-1.

Λίντο:  Χ. Ντάγκινης, Καρακωνσταντάκης, Δεσποτόπουλος, Γιακουμάκης, Αποστολίδης, Παχυγιαννάκης, Κεβάνι, Παπάζογλου, Μουζουράκης, Μαυρής, Δ. Ντάγκινης.

Κόροιβος: Ζερβός, Πρέντι, Μπούμπουλας, Καβάζης, Μανιουδάκης, Γκίτσας, Χρονάκης, Στειακάκης, Καλογεράκης, Κάββαλος, Ανδριανάκης.