Δύο νίκες… καρμπόν για τον ΠΑΟΚ igas

Ο ΠΑΟΚ igas έχει ξεκινήσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το νέο πρωτάθλημα, πετυχαίνοντας δύο νίκες… καρμπόν.

Μετά την τριάρα απέναντι στον Μοχό, η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη «φιλοδώρησε» με τρία ακόμη τέρματα και τον Ρούβα και μάλιστα με πανομοιότυπο τρόπο.

Τόσο στο παιχνίδι της πρεμιέρας, όσο και σε αυτό στον Κρουσώνα ο ΠΑΟΚ igas προηγήθηκε στα πρώτα λεπτά του αγώνα και κατάφερε να φτάσει στο ασφαλές προβάδισμα του 2-0 πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο.

Παράλληλα, όταν ανοίχτηκε ο αντίπαλος στη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου προκειμένου να πετύχει ένα γκολ και να ξαναμπεί στη διεκδίκηση του παιχνιδιού, είχε την ευκαιρία να στείλει το σκορ στα επίπεδα του 3-0 για “καθαρίσει” μία και καλή την υπόθεση νίκη.

Ο φετινός ΠΑΟΚ δείχνει ότι όσο πιο εύκολα μπορεί να σκοράρει, τόσο δύσκολα  μπορεί να δεχθεί κάποιο γκολ, κάτι που μόνο πρός όφελος των “ασπρόμαυρων” είναι, καθώς έτσι “χτίζουν” την αυτοπεποίθηση τους και διατηρούν την ψυχολογία στα ύψη.