Πρώτη νίκη της σεζόν για το Λίντο!

Πέρασε από την έδρα του ΠΟΗ το Λίντο με τριάρα

Δεύτερο παιχνίδι και πρώτη νίκη για το Λίντο στην σεζόν, το οποίο επικράτησε με σκορ 0-3 στην έδρα του ΠΟΗ.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρουν τρία τέρματα και να περάσουν το εμπόδιο του ΠΟΗ με το άνετο 0-3 και με σκόρερ τους Βαρδάκη, Μαρή και Καρκανάκη.

Το Λίντο ξεκίνησε ιδανικά το ματς και μόλις στο 6′ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με σκόρερ τον Βαρδάκη με πλασέ!

Μετά το γκολ του Λίντο ο ΠΟΗ προσπάθησε και είχε μία ελαφριά υπεροχή χωρίς όμως να καταφέρει να φανεί απειλητικός για την εστία των φιλοξενούμενων.

Σε συνδυασμό και με την ζέστη λοιπόν και με την νευρικότητα που υπήρχε στις δύο ομάδες το παιχνίδι δεν είχε κάτι άλλο αξιόλογο να μας προσφέρει στο πρώτο μέρος με το 0-1 να μένει ως σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το Λίντο μπήκε με την ίδια ορμή που ξεκίνησε και το παιχνίδι και σκόραρε εκ νέου με τον Μαυρή στο 56′ με πλασέ παίρνοντας διαφορά δύο τερμάτων, 0-2!

Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 80′ με πλασέ από τον Καρκανάκη.

ΠΟΗ: Σκουραδάκης, Φουντουλάκης, Χανιωτάκης, Σελαμάι, Χαϊντίνι, Τσαγκαράκης, Λυραράκης, Αγγελής, Κανταρτζής, Μυζύρης, Τζιρίτας

Λίντο: Μακριδάκης, Καρακωνσταντάκης, Νταγκίνη, Γιακουμάκης, Αδαμάκης, Τζιράκης, Παπάζογλου, Κεβάνι, Βαρδάκης, Μαυρής, Φρέσκος