Διατήρησε το απόλυτο από το ημίχρονο η Χαραυγή!

Νέα νίκη και 3 στα 3 για την Χαραυγή

Μετά την έδρα του Μαραθώνα η Χαραυγή πέρασε και από τον Ζαρό επικρατώντας με σκορ 1-2 και έκανε το 3 στα 3 στα τρίποντα στην Α2 ΕΠΣΗ.

Από την πλευρά του ο Ζαρός παρ’ ότι προσπάθησε δεν τα κατάφερε και γνώρισε την πρώτη ήττα της χρονιάς.

Η Χαραυγή μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 3′ πήρε κεφάλι στο σκορ εύστοχο πλασέ του Καρτσάκη!

Η απάντηση του Ζαρού ήρθε με τον Φραγκεδάκη με διαγώνιο πλασέ με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, όμως

οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν και πάλι το προβάδισμα με τον Νικολάου Μ. και να κάνουν το 1-2 με αποτέλεσμα αυτό να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη παρά τις προσπάθειες του Ζαρού για ισοφάριση και της Χαραυγής για διεύρυνση του προβαδίσματος το 1-2 δεν άλλαξε και έτσι η Χαραυγή συνέχισε με το απόλυτο κάνοντας το 3 στα 3, ενώ από την άλλη ο Ζαρός γνώρισε την πρώτη του ήττα της σεζόν.

Ζαρός: Ματέο, Γιατρομανωλάκης, Φουντουλάκης, Κοκορέλιας, Ζαχαριουδάκης, Μπάλλας, Μερκούρη, Λεμονάκης, Φραγκεδάκης, Σαμώλης, Παντελίδης

Χαραυγή: Κοζυράκης, Καλαμιώτης Χ., Νικολάου Π., Κοζορώνης, Καρτσάκης, Καλαμιώτης Η. (74′ Μήτρου Β.), Καουκάκης, Μήτρου, Κατσαρής, Νικολάου Μ. (74′ Ασλαματζίδης), Βλαχάβας (74′ Νικολάου Χρ.)