Με χατ τρικ Βατσινά τη νίκη ο Μαραθώνας επί του Ποσειδώνα

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Μαραθώνας με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Βασίλη Βατσινά ο οποίος με χατ τρικ επανέφερε στο δρόμο των επιτυχιών την ομάδα του.

Το πρώτο γκολ ήρθε μόλις στο 5ο λεπτό όταν σε ανατροπή στην περιοχή ο διαιτητής έδειξε την βούλα του πέναλτι και ο Βατσινάς με εύστοχη εκτέλεση έγραψε το 1-0.

Άμεση ήταν η αντίδραση του Ποσειδώνα όταν σε μια αντεπίθεση στο 19΄με τον Θεοδωράκη ισοφάρισε σε 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε δυνατά για τους γηπεδούχους και όταν ο  Στρατηγάκης λίγο μετά την είσοδο του στο παιχνίδι στο 65΄έκανε το 3-0 για τον Μαραθώνα.

Στην συνέχεια την σκυτάλη στον χορό των γκολ πήρε ο Βατσινάς που με δυο προσωπικά του τέρματα διασφάλισε την πρώτη νίκη της ομάδας του στην κατηγορία και έδωσε ψυχολογία ενόψη της δύσκολη συνέχειας που αναμένεται .

Μαραθώνας: Κοιλάδης, Χαραλαμπάκης, Σαματάκης Μηνάς, Σταματάκης, Ζερβουδάκης. Λάμας(55′ Στρατηγάκης), Δίπλας, Βατσινάς, Σινάνι, Κορνηλάκης, Γεωργαλής(55′ Πουλακάκης)

Ποσειδώνας: Καλογεράκης,Αποστολάκης,Αξιώτης,Αποστολάκης,Σωμαράκης,Οικονομάκης,Μπαντούνας,Μαυρίδης, Μπουλούκας, Μπαντούνας, Θεοδωράκης.

Πηγή: fonimaleviziou.gr