Πολλές ευκαιρίες αλλά… κανένα γκολ στο Ασήμι – Ομόνοια Καλλιθέας!

Σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες, όμως δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα οι δύο ομάδες

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και απείλησαν αρκετά με κύριους πρωταγωνιστές τους Μπαντούνα και Πουλακάκη, όμως δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα!

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέλαβαν τα ηνία και είχαν δοκάρι με τον Μακράκη λίγο πριν βγει το ημίχρονο για να πάνε με το προβάδισμα στην ανάπαυλα!

Αυτό δεν έγινε με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν να ψάχνουν περισσότερο το τέρμα, όμως ούτε εκείνοι αλλά ούτε και η Ομόνοια κατάφερε στις δικές της προσπάθειες να φτάσει σε κάποιο τέρμα με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι και το τελικό αφήνοντας Ασήμι και Ομόνοια με τον έναν βαθμό.

Ασήμι: Κασμερίδης, Γιαννουλάκης, Μακράκης, Ξαγοραράκης, Χατζηπαυλίδης, Αντωνάκης, Μαρσέλης, Μπέρκης (68′ Ντομπρονίκου), Σφακιανάκης, Μηναδάκης (60′ Τσαφαντάκης), Στεφανάκης (15′ λ.τρ. Οικονομάκης)

Ομόνοια Καλλιθέας: Καλογεράκης, Δασκαλάκης, Μαυρόπουλος, Μπουγάς, Σταυράτης, Θεοδοσάκης, Παπαδογιωργάκης, Πολίτης (65′ Χαραλαμπάκης), Μπαντούνας (90′ Τσακαλάκης), Περυσινάκης, Πουλακάκης (90′ Κορνελάκης)