Φιολιτάκης: “Καταφέραμε να πετύχουμε μία σημαντική νίκη κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες”

Ικανοποιημένος από εμφάνιση και νίκη ο προπονητής της Αγίας Βαρβάρας

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη παρά τις δυσκολίες λόγω του καιρού πανηγύρισε η Αγία Βαρβάρα,  οποία επικράτησε με σκορ 0-1 της Ομόνοιας Καλλιθέας.

Μετά την λήξη της αναμέτρησης μίλησε στο Primesport.gr ο προπονητής της Αγίας Βαρβάρας, Γιώργος Φιολιτάκης, ο οποίος ανέφερε ότι η ομάδα του πήρε μία πολύ σημαντική νίκη και ότι διαχειρίστηκε πολύ σωστά το υπέρ της σκορ.

Αναλυτικά τα λεγόμενα του Γιώργου Φιολιτάκη:

“Καταφέραμε να πετύχουμε μια πολύ σημαντική νίκη κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες λόγω του δυνατού αέρα που επικρατούσε στο γήπεδο και να βλέπουμε με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι δεν ήταν ιδιαίτερα ποιοτικό και κυριάρχησαν οι δυνατές μονομαχίες, καταφέραμε να πετύχουμε ένα πολύ όμορφο τέρμα παίζοντας κάθετο ποδόσφαιρο, ενώ θα μπορούσαμε να πετύχουμε ακόμη ένα γκολ στο δοκάρι που είχαμε στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο διαχειριστήκαμε σωστά το παιχνίδι και κρατήσαμε τη νίκη και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς!

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου για την διάθεση που έβγαλαν στο γήπεδο και τη νίκη που πέτυχαν σήμερα.”