Γυναικείο Ποδόσφαιρο: Εντυπωσιακό πέρασμα του ΟΦΗ από την Ζάκυνθο κόντρα στη Δόξα (0-5)

Ακόμη μια εμφατική νίκη  σημείωσε την Κυριακή το πρωί η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΟΦΗ κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 0-5 την Δόξα Πηγαδακίων στη Ζάκυνθο για την 5η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Α΄Εθνικής.

Το συγκρότημα του Σταμάτη Μαματζάκη καθάρισε το ματς ουσιαστικά από το πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκε με 0-4.. O ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 34΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ της Ριμπάνσκα με την Χαμαλίδου με δύο δικά της τέρματα στο 40΄και το 42΄να τριπλασιάζει τα τέρματα του ΟΦΗ που στο 44΄κατάφερε να κάνει το 0-4 χάρη σε αυτογκόλ που σημειώθηκε μετά από προσπάθεια της Ποστόλ

Όπως ήταν λογικό με το υπέρ του 0-4 ο ΟΦΗ κατέβασε κάπως στροφές στο δεύτερο μέρος παρόλα αυτά κατάφερε να σημειώσει ακόμη ένα τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 77΄με την Αραβιάκη

ΟΦΗ: Zαχαρίου, Σηφάκη, Κουκουλάκη, Κατιρτσίδου, Πέϊου, Τριβυζάκη, Κυδωνάκη, Καραλουκά, Ποστόλ, Χαμαλίδου, Ριμπάνσκα

Έπαιξαν και οι: Αεράκη, Κωνιωτάκη, Μανιά, Δαφέρμου, Αραβιάκη

Φωτογραφία: Ioniasports