Απίστευτο: Ο Ηρόδοτος έμεινε με 6 παίκτες και το ματς με την Κηφισιά διακόπηκε οριστικά στο 42′!

Κωμικοτραγικά πράγματα στη Ριζούπολη για τον Ηρόδοτο και οριστική διακοπή του αγώνα με την Κηφισιά. Η αναμέτρηση του Ηροδότου με την Κηφισιά διακόπηκε στο 42ο λεπτό, καθώς η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού έμεινε με 6 (!) παίκτες.

Η ομάδα του Ηλία Φυντάνη παρατάχθηκε με 12 ποδοσφαιριστές στην Ριζούπολη, 11 βασικοί και ένας αναπληρωματικός, ωστόσο μέχρι το 42ο λεπτό είχε αποδεκατιστεί μένοντας με 6 παίκτες, με αποτέλεσμα η διαιτητής του αγώνα, Ανδρομάχη Τσιοφλίκη να σφυρίξει πρόωρα το τέλος του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν 2-0 υπέρ της πρωτοπόρου ομάδας, της Κηφισιάς!

Ποδοσφαιριστές του Ηροδότου κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, δήλωσαν αδυναμία να συνεχίσουν,  και δεν μπορούσε να δοθεί συνέχεια στην αναμέτρηση, αφού έμειναν λιγότεροι από επτά, που προβλέπει ο κανονισμός.

Κατά συνέπεια η ΠΑΕ Ηρόδοτος, θα χάσει το παιχνίδι α.α με σκορ 3-0 και η διοργανώτρια Αρχή θα αποφασίσει την περαιτέρω τιμωρία της.