Το γύρισε και συνέχισε στα τρίποντα ο Ποσειδώνας!

Νίκη με ανατροπή για τον Ποσειδώνα κόντρα στον ΠΑΝΟΜ

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του πανηγύρισε ο Ποσειδώνας, ο οποίος επικράτησε με σκορ 2-1 του ΠΑΝΟΜ.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Πλατοκούκης και Μαραθιανός, ενώ για τον ΠΑΝΟΜ είχε σκοράρει πρώτος ο Μαυρίδης.

Ο ΠΑΝΟΜ “άνοιξε” το σκορ με τον Μαυρίδη στο 25′, όμως ο Ποσειδώνας βρήκε την απάντηση πριν το ημίχρονο και έφερε το ματς στα ίσα με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού και σκόρερ τον Πλατοκούκη.

Έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1.

Στην επανάληψη ο Ποσειδώνας έψαξε το γκολ της νίκης και τελικά αυτό ήρθε  στο 75 όταν ο Μαραθιανός ήταν εύστοχος και ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του.

Στα εναπομείναντα λεπτά παρά τις προσπάθειες του ΠΑΝΟΜ δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το 2-1 να μείνει μέχρι το τέλος και την ομάδα του Ποσειδώνα να πανηγυρίζει την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα.

Ποσειδώνας: Κασαπάκης, Δρίτσας (90′ Συμιανάκης), Ντελάκης, Νικηφόρος (65′ Θεοδωράκης), Κοζυράκης, Βερούσι, Πλατοκούκης, Ασλαμαντζίδης (75′ Καπιζιώνης), Κυτσύκου, Καουκάκης (90′ Κωνσταντάκης), Μαραθιανός

ΠΑΝΟΜ: Κορνηλάκης, Διαμαντάκης, Μαυρίδης, Τζανάκης, Γκέκα Α. (75′ Παπαδάκης), Κατσούλης, Καφούσης (60′ Κώστα), Νίκολι, Ξυλούρης, Ρούκα (68′ Λύπιτκας), Γκέκα Π.