Επιστροφή στις νίκες μετά από ματσάρα για το Ασήμι!

Νίκη για το Ασήμι και επιστροφή στα τρίποντα κόντρα στην Ομόνοια Καλλιθέας

Χρειάστηκε να πάρει τρεις φορές το προβάδισμα για να καταφέρει να επικρατήσει κόντρα στην Ομόνοια Καλλιθέας το Ασήμι!

Μπορεί στα γκολ του Χατζηπαυλίδη και του Σφακιανάκη οι γηπεδούχοι να βρήκαν απαντήσεις, όμως σε εκείνο του Αντωνάκη στο 86′ δεν κατάφεραν να βρουν με αποτέλεσμα το 2-3 να μείνει μέχρι το τέλος και το Ασήμι να πανηγυρίσει μία σπουδαία νίκη.

Τα γκολ των γηπεδούχων πέτυχαν οι Μπαντούνας και Βιολάκης σε ένα παιχνίδι όπου είδαμε πέντε γκολ και δύο πέναλτι.

Ο Χατζηπαυλίδης στο 7′ έκανε το 0-1 για το Ασήμι με τους γηπεδούχους να φτάνουν στο γκολ της ισοφάρισης με τον Μπαντούνα στο 25′ από την άσπρη βούλα.

Μέχρι την λήξη του πρώτου μέρους δεν άλλαξε κάτι με το 1-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 47′ ο Σφακιανάκης έβαλε και πάλι μπροστά την ομάδα του με τον Βιολάκη δέκα λεπτά μετά να κάνει το 2-2 για τους γηπεδούχους.

Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε ο Αντωνάκης με πέναλτι στο 86′ και χάρισε στην ομάδα του μία σημαντική νίκη μετά από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα.

Ομόνοια Καλλιθέας: Καλογεράκης, Μπουγάς, Μαυρόπουλος, Παπαδογιωργάκης, Γεωργαλής, Σταυράτης, Πολίτης, Παπαδάκης, Βιολάκης, Μπαντούνας, Γούρλας

Ασήμι: Κασμερίδης, Μακράκης, Σφακιανάκης, Χατζηπαυλίδης, Μασέλης, Αντωνάκης, Οικονομάκης, Ψωμάς, Ντρομπονίκου, Ξαγωραράκης, Χατζηκωνσταντίνου