Επιστροφή στις νίκες μετά από ένα μήνα για την ΑΕΚατσαμπά!

Επιστροφή στα τρίποντα μετά από ένα μήνα για την ομάδα της ΑΕΚατσαμπά

Σημαντική εντός έδρας νίκη πανηγύρισε η ομάδα της ΑΕΚατσαμπά επικρατώντας με σκορ 3-2 του Εργοτέλη σε μία πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση με πέντε γκολ και διακυμάνσεις στο σκορ, που μας κράτησε σε αγωνία μέχρι το φινάλε.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Φρόκου και Ντελία, ενώ για τον Εργοτέλη σκόραρε ο Σαμπροβαλάκης.

Η ΑΕΚατσαμπά ευτύχησε μέσα σε ένα διάστημα πέντε λεπτών να πάρει σημαντικό προβάδισμα!

Αρχικά ο Φρόκου στο 20′ έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους και ο Ντελία στο 25′ έκανε το 2-0 για την ΑΕΚατσαμπά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, την οποία κέρδισε ο Τάγγινης.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το 2-0 να είναι και το αποτέλεσμα στην ανάπαυλα.

Στην επανάληψη ο Εργοτέλης βρήκε δίχτυα με τον Σαμπροβαλάκη στο 65′ και έδωσε νέα πνοή στην αναμέτρηση.

Η ΑΕΚατσαμπά πήρε όμως και πάλι το προβάδισμα ασφαλείας, με την διαφορά των δύο τερμάτων. με γκολ – πέναλτι του Φρόκου, ο οποίος έκανε το 3-1 δέκα λεπτά αργότερα!

Στο 78′ ο Εργοτέλης μείωσε εκ νέου με αυτογκόλ του Προκόπη Νικολάου!

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με το 3-2 να μένει ως το τέλος και τους γηπεδούχους να επιστρέφουν στις επιτυχίες μετά από ένα μήνα μακριά από τα τρίποντα.

ΑΕ Κατσαμπά (Γ. Φινοκαλιώτης): Σπανός, Ντελία, Μπένγκα, Νικολάου Π., Καραφωτιάς Α., Φρρόκου, Τάγγινης, Δάσκος, Νικολάου Χ., Μανουσάκης, Καραφωτιάς Δ.

Εργοτέλης (Γ. Βλατάς): Μιράσι, Περσκέφα, Μερκουλίδης, Τσέρος, Χότζα, Σφακιανάκης, Κόκκινος, Σαμπροβαλάκης, Σκούφος, Τβάουρι, Κουτάντος