Άνετη επιστροφή στις νίκες για την ΑΕ Κατσαμπά

Η ΑΕ Κατσαμπά είχε την ουσία και κατάφερε με αυτή να επιστρέψει στις νίκες (2-0) απέναντι στον Ανθεστίωνα για την 5η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Άγγελου Κασσωτάκης έκανε εύκολα τα πράγματα για εκείνη στο πρώτο ημίχρονο, σκοράροντας στην αρχή αλλά και στο τέλος του, με τον Ανθεστίωνα να μην δείχνει σε κάποιο σημείο του παιχνιδιού περιθώρια αντίδρασης, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να γνωρίσει μοιραία την ήττα.

Στο 15ο λεπτό η ΑΕΚ πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Καστελλιανάκη να σκοράρει με πλασέ, νικώντας τον Χατζηνικολάου για το 1-0.

Η Εξόρμηση έκανε δύο τα τέρματα της στο 45′ με τον Μουρτζάκη να σκοράρει με σουτ από πλάγια θέση έξω από την περιοχή για το 2-0.

Το σκορ αυτό έφτανε και περίσσευε για την ΑΕΚ, η οποία διαχειρίστηκε το προβάδισμα της, καθώς ο Ανθεστίων περιορίστηκε σε μία ανούσια κατοχή της μπάλας, με αποτέλεσμα το 2-0 να μείνει μέχρι τέλους.

ΑΕ Κατσαμπά (Άγγελος Κασσωτάκης): Μουτζούρης, Μάρα, Μπάμπης (20′ λ.τ Μπετεινάκης), Μουρτζάκης, Φρρόκου (75′ Βασιλάκης), Κατσαβούνης, Καστελλιανάκης, Δάσκος, Καστελλιανάκης, Ραπτάκης, Καραφωτιάς, Μαυράκης (75′ Ζουζουλας)

Ανθεστίων (Άρης Μαυρογιαννάκης): Χατζηνικολάου, Γκιούνγκα, Βαρδής, Χότζα (75′ Μαυρογιαννάκης), Μπέης (60′ Τσαρτσίου), Τρουλάκης (65′ Χριστοδουλάκης), Ανεζίνης (46′ Μπερνίκου), Τσιχλάκης (46′ Σαϊτάκης), Στρατάκης, Κωνσταντόπουλος, Τριαματάκης