Εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα και πήρε μεγάλη νίκη με ανατροπή στο τέλος η ΑΕΚατσαμπά!

“Γύρισε” το παιχνίδι και πανηγύρισε το τρίποντο η ΑΕΚατσαμπά

Παρ’ ότι το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ΑΕΚατσαμπά καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 4′ από την Δαμάστα, η ομάδα της ΑΕΚ αντέδρασε ισοφάρισε πριν το ημίχρονο και εκμεταλλευόμενη το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στην αρχή της επανάληψη γύρισε το ματς με δύο γκολ στο τέλος και πανηγύρισε μία σημαντική νίκη με σκορ 3-1 χάρις σε δυο γκολ του Σαμπροβαλάκη και ένα του Δάσκου.

Μόλις στο 4′ η Δαμάστα ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα με σκόρερ τον Γιάννη Κόκκινο με σουτ, όμως παρ’ ότι έφτασε κοντά να πάει στα αποδυτήρια με το υπέρ της 0-1, ήρθε ο Σαμπροβαλάκης στο 42′ και σκόραρε με αποτέλεσμα το 1-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Σαν να μην έφτανε η ισοφάριση πριν το ημίχρονο ούτε η εκκίνηση στην επανάληψη ήταν καλή για την Δαμάστα καθώς στο 55′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Κόκκινου Α. με δεύτερη κίτρινη κάρτα!

Έτσι η ΑΕΚατσαμπά πήρε το αριθμητικό πλεονέκτημα για σχεδόν ένα ημίχρονο και το εκμεταλλεύτηκε στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού πετυχαίνοντας μία πολύ σημαντική νίκη με δύο γκολ στο φινάλε.

Αρχικά στο 83′ οι γηπεδούχοι έφεραν ολοκληρωτικά “τούμπα” το ματς με τον Σαμπροβαλάκη και πάλι, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Δάσκος στις καθυστερήσεις χαρίζοντας μία πολύ σημαντική νίκη στην ομάδα του, η οποία εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο το αριθμητικό της πλεονέκτημα.

ΑΕΚατσαμπά: Σπανός, Μπέγκα, Ραπανάκης, Καραφωτιάς, Ντελία, Μπετεινάκης, Ζούζουλας, Δάσκος, Φρόκου, Δεληθωμαΐδης, Σαμπροβαλάκης

Δαμάστα: Χατζιδάκης, Χασουράκης (60′ Ρουμπάκης), Αποστολάκης (60′ Διακάκης), Πεταλάκης, Φραγκούλης, Μηλιαράκης, Κόκκινος Ν., Κόκκινος Ι., Ζερβάκης, Κόκκινος Α., Κατσαρός