«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η ΑΕΚ, 4-0 τον Ρούβα

Ένα πολύ δυνατό φιλικό στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους, έχοντας μπει πλέον στην τελική ευθεία πριν την έναρξη του πρωταθλήματος έδωσαν ΑΕ Κατσαμπά και Ρούβας, με την Εξόρμηση να αναδεικνύεται νικήτρια με σκορ 4-0.

Άγγελος Κασσωτάκης και Γιώργος Ανωγειανάκης εξήγαν πολλά χρήσιμα συμπεράσματα για τα συγκροτήματα τους, τα οποία είχαν από ένα καλό ημίχρονο, σε ένα παιχνίδι που διήρκεσε συνολικά 80 λεπτά.

Ο Ρούβας είχε την υπεροχή στο πρώτο μέρος, ωστόσο οι Χριστοφοράκης και Λυδάκης απώλεσαν σπουδαίες ευκαιρίες, ώστε ν’ ανοίξουν το σκορ.

Σαφώς πιο αποτελεσματική η ΑΕΚ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο ξεκίνημα της επανάληψης, με τον Φρρόκου να εκματελλεύεται το λάθος της άμυνας της ομάδας της Γέργερης για το 1-0.

Η ομάδα του Άγγελου Κασσωτάκη ανέβασε στροφές στο τελευταίο διάστημα του αγώνα, με τους Καστελλιανάκη, Δάσκο και Πακιουφάκη να σκοράρουν, διαγράφοντας το τελικό 4-0, το οποίο όμως έρχεται σε δεύτερη μοίρα, καθώς ο τερματοφύλακας της ομάδας, Νίκος Γκογκόσης τραυματίστηκε σοβαρά και μένει να διαπιστωθεί, το διάστημα απουσίας του, ωστόσο οι πρώτες ενδείξεις αναφέρουν, ότι δεν πρόκειται κάτι το ανηχυτικό.