Μοιρασιά για Αετό και Ασήμι στο Γάζι

Αετός Ανωγείων και Ασήμι αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο Γάζι για την 22η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ του 2ου Ομίλου.

Σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε κυρίως στη δύναμη, το Ασήμι στο πρώτο του παιχνίδι ως πρωταθλητής στον 2ο Όμιλο αναδείχθηκε ισόπαλο με 1-1 στην έδρα του Αετού Ανωγείων.

Μέτριο το πρώτο ημίχρονο στο Γάζι με τον Μάριο Κλάδο να απειλεί για τον Αετό Ανωγείων και το Ασήμι να καταφέρνει στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου να πάρει το προβάδισμα. Συγκεκριμένα, οι Μεσαρίτες με εκτέλεση φάουλ του Χατζάκη στο 45′ πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 0-1.

Ο Αετός μπήκε καλύτερα στην επανάληψη είχε δοκάρι με τον Αγγέλη για να φτάσει νωρίτερα στην ισοφάριση, την οποία εντέλει πέτυχε στο 64′ με τον Μάριο Κλάδο να σκοράρει από κοντά μετά την απόκρουση του Βασιλάκη σε σουτ του Αγγέλη, με τους ανθρώπους του Ασημίου να διαμαρτύρονται έντονα για επιθετικό φάουλ.

Οι διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων ήταν έντονες και στη φάση του 75ου λεπτού, όταν σκόραρε ο νεοεισελθών Πρίφτη και το γκολ του ακυρώθηκε με υπόδειξη οφσάιντ.

Μάλιστα ο ίδιος παίκτης έφτασε κοντά στο γκολ στο 85′ όμως απώλεσε την ευκαιρία που του παρουσιάστηκε στέλνοντας τη μπάλα άουτ απέναντι στον Παγωμένο.

Αετός Ανωγείων (Ζαχάρης Νοικοκυράκης): Παγωμένος, Κλάδος M. (70′ Ξυλούρης), Κονιός, Οικονομάκης, Αμοιρόπουλος, Αγγέλης, Χανιωτάκης, Σπαχής (60′ Κωνσταντινίδης), Κανταρτζής (85′ Κεφαλογιάννης Γ.), Ζωνάκης, Kλάδος Χ. (85′ Κρητικός)

Ασήμι (Νίκος Φανουράκης): Βασιλάκης, Ξαγοραράκης, Σαριδάκης, Χατζηπαυλίδης (65′ Πρίφτη), Αβανίδης (46′ Γιαννουλάκης), Αντωνάκης, Ντρομπονίκου (46′ Γιοτοπούλι), Χατζάκης (46′ Μηναδάκης), Χασουράκης, Ψωμάς (65’Φωτάκης), Ρεμούνδος