Με show Γιαλιτάκη, τρίτη συνεχόμενη νίκη για την Αγ. Βαρβάρα

Η Αγία Βαρβάρα πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της, επικρατώντας των Καναρίων με 4-2 για την 23η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ (2ος Όμιλος).

Με τον Γιάννη Γιαλιτάκη να σκοράρει “καρέ” τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας πετύχει τα τρία από αυτά στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης η Αγία Βαρβάρα δεν είχε πρόβλημα να επικρατήσει 4-2 των Καναρίων στην έδρα της και να βρεθεί μόνη στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα και στο +3 από τον Άγιο Δημήτριο που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Μόλις στο 3′ ο Γιαλιτάκης άνοιξε τον δρόμο για την Αγία Βαρβάρα με πλασέ, ένα με πανομοιότυπο τρόπο έφτασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με γκολ στο 8′ και το 9′. Στο 18′ ο Ψαρολογάκης μείωσε προσωρινά για τους γηπεδούχους, ενώ το σκορ ημιχρόνου 4-1, διαμόρφωσε και πάλι ο Γιαλιτάκης στο 42′.

Η μισή και παραπάνω δουλειά είχε γίνει για την Αγ. Βαρβάρα από το πρώτο ημίχρονο, με τα Κανάρια να καταφέρνουν παρότι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Φθενάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα, να πετύχουν ένα δεύτερο γκολ στο 90′ με τον Βγόντζα για να διαμορφώσουν το τελικό αποτέλεσμα.

Αγία Βαρβάρα (Γιώργος Φιολιτάκης): Μυλωνάκης, Σκαρβελάκης, Λιδοργινάκης, Μαρής, Ανδρικάκης, Καλαϊτζάκης, Γιαλιτάκης, Στυλιανός, Παπαγγελής, Καλομοίρης, Αντωνακούδης

Κανάρια (Αντώνης Φραγκάκης): Σταματάκης, Κορνελάκης (65′ Χαιρέτης), Ντελής, Βγόντζας, Φθενάκης, Μαυρογιάννης, Κουντούρης, Βιδάκης, Πασπαράκης, Ντολλάνι (65′  Μαρντάρε), Ψαρολογάκης (65′ Τοψής Γ’)