Μεγάλη νίκη για τον ΠΑΟ Δειλινών μέσα στην Αγ. Βαρβάρα!

Ο ΠΑΟ Δειλινών πήρε μία σπουδαία νίκη στην έδρα της Αγ. Βαρβάρας, επικρατώντας με ανατροπή 2-3 για την 3η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Γιάννη Κοντάκη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, με γκολ του Χατζηγεωργίου, δεν το έβαλε κάτω, κατάφερε να μετατρέψει το 1-0 σε 1-3 και παρότι βρέθηκε με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του εκ των σκόρερ, Βρεττού, και τη μείωση του σκορ σε 2-3, διαχειρίστηκε το προβάδισμα της και έφυγε με τη νίκη από την Αγ. Βαρβάρα.

Σέντρα στο ματς με τον ΑΣΑΒ να ανοίγει το σκορ στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τον Χατζηγεωργίου να πλασάρει έξοχα από διαγώνια θέση για το 1-0 στο 17′.

Σχεδόν άμεση η απάντηση των Δειλινών, με τον Σακλαμάκη να φέρνει το ματς στα ίσια με πλασέ για το 1-1 στο 25′, σκορ το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Τα Δειλινά που έψαξαν την ανατροπή, την πέτυχαν με το… καλησπέρα του δευτέρου μέρους, με τον Σακλαμάκη να εκτελεί με ένα φανταστικό σουτ που κατέληξε στο “Γ” της εστίας, τον Βασιλάκη για το 1-2.

Ο ίδιος παίκτης είχε μάλιστα κι άλλη ευκαιρία να δώσει αέρα δύο τερμάτων στα Δειλινά χωρίς αποτέλεσμα, τουλάχιστον για την ώρα αφού στο 60′ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν ασφαλές προβάδισμα.

Συγκεκριμένα στη μία ώρα παιχνιδιού, ο Κεφαλούκος εκτέλεσε κόρνερ και ο Βρεττός που κινήθηκε στην πορεία της μπάλας έγραψε το 1-3 για τα Δειλινά, που εκμεταλλεύτηκαν το πολύ καλό πρώτο τους διάστημα στο δεύτερο ημίχρονο.

Παρ’ όλα αυτά η Αγ. Βαρβάρα προσπάθησε να αντιδράσει, κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα για το 2-3 ο Χατζηγεωργίου, σε ανατροπή του ιδίου από τον Βρεττό, ο οποίος είδε την κόκκινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες.

Με το αριθμητικό πλεονέκτημα η ομάδα του Νίκου Φανουράκη προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά αυτή δεν αρκούσε, με αποτέλεσμα ο ΠΑΟ Δειλινών να φύγει με μία σπουδαία νίκη για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.