Εμφατική επιστροφή στις νίκες για τον Άγιο Δημήτριο

Μια πολύ σημαντική και ευρεία νίκη πήρε ο Αγίου Δημήτριος του επιβλήθηκε με 5-1  των Καναριών.

Με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε στα τρίποντα καθώς κατάφερε και πέτυχε με μια εμφατική εμφάνιση μια χορταστική νίκη με πέντε τέρματα.

Το σκορ άνοιξε στο 33 ο Παπαδάκης  με εύστοχη  εκτέλεση πέναλτι στο 33΄.

Λίγα λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και τα δικά του.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν με το ίδιο τέμπο και με δυνατο σου του Μπελαδάκη ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 51′

Ο Παπαδάκης δεν σταμάτησε όμως εκεί και στο 61 με πλασέ πετύχε χατ- τρικ  διαμορφώνοντας το 4-0.

Τα Κανάρια μείωσαν σε 4-1 στο 65 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τοψη

Στο 75 ο Μιχελακάκης με πλασέ εκμεταλλευόμενος την λάθος έξοδο έστειλε για πέμπτη φορά την μπάλα στα δίκτυα του Σταματάκη,

Άγιος Δημήτριος : Γαλανάκης Γ, Γαλανάκης Μ, Σηφάκης , Σερλιδάκης, Παπουτσιδάκης,Μπελαδάκης, Αεράκης, Παπαδάκης Ι, Μάτσας , Σακλαμάκης, Μιχελακάκης

Κανάρια: Σταματάκης , Κορνελάκης, Μπατσέλι, Βγόντζας,Τοψής, Μαυρογιάννης, Κουντούρης, Ξυλούρης,Πασπαράκης, Ντολάι, Βελλίμης