Ξεκίνημα με… τεσσάρα για τον Αλμυρό, υπέταξε το Ασήμι (4-1)

Ανταπόκριση από το Γάζι: Αλέξης Χριστινάκης

Απόδοση: Χρύσα Ζερβού

Το Ασήμι υποδέχθηκε ο Αλμυρός, στην έναρξη του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ, με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν το πρώτο τους τρίποντο και μάλιστα με το εμφατικό 4-1!

Η ομάδα του Δημήτρη Κόκκινου έδειξε ετοιμότητα, ανοίγοντας το σκορ από νωρίς. Συγκεκριμένα, μόλις στο 6′ ο Γιάννης Κόκκινος ευστόχησε σε χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, ανοίγοντας το σκορ και παράλληλα σημειώνοντας το πρώτο γκολ της χρονιάς στην Α1 ΕΠΣΗ.

Περίπου 20 λεπτά αργότερα, ο Κουτσογιαννάκης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 (25′), το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Αέρα τριών τερμάτων για στους  “Οράνιε” έδωσε ο Κουτάντος στο 55′, “καθαρίζοντας” έτσι σχετικά νωρίς την υπόθεση – νίκη για την ομάδα του. Ωστόσο το σκορ είχε κι άλλες εναλλαγές.

Στο 70′ ο Παντερής που είχε μόλις περάσει ως αλλαγή στο ματς, σημείωσε το 4-0 και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Μπέρκης στο 79′.