Αλμυρός – Μοχός 2-1: Με «καυτό» Κόκκινο έκανε το 2×2 στα φιλικά προετοιμασίας

Ο Αλμυρός έκανε το 2×2 στα φιλικά προετοιμασίας, επικρατώντας του Μοχού με 2-1 στο Γάζι.

Φιλικό χρήσιμο για συμπεράσματα, παρότι και οι δύο ομάδες θέλουν ακόμη πολλή δουλειά για να φτάσουν στο επιθυμητό επίπεδο, έδωσαν Αλμυρός και Μοχός, με το συγκρότημα του Δημήτρη Κόκκινου να επικρατεί με 2-1 εκείνου του Αντώνη Λεκάκη στο γήπεδο του Γαζίου.

Ο Αλμυρός πατούσε καλύτερα στα πρώτα λεπτά και κατάφερε έπειτα από πάσα του Σκούφου και εύστοχο πλασέ του Γ. Κόκκινου να πάρει το προβάδισμα.

Μάλιστα, οι “Οράνιε” έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να κάνουν δύο τα τέρματα τους, όμως ο Κουτσογιαννάκης δεν μπόρεσε να είναι αποτελεσματικός απέναντι στον τερματοφύλακα του Μοχού.

Αφού δεν έγινε το 2-0, έγινε το 1-1, με τον Ζαφείρη να πασάρει στον Σούρσο, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα, φέρνοντας την ισορροπία στο ματς.

Παρόλα αυτά, στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, ο Αλμυρός πήρε εκ νέου προβάδισμα και πάλι με τον Γιάννη Κόκκινο, ο οποίος αξιοποίησε την ασίστ του Παπουτσιδάκη για το τελικό 2-1.